Valg 2011
Miljøpartiet De Grønne bygger på grønn ideologi, og baserer seg på de fire solidariteter:
- Solidaritet med naturen
- Solidaritet med undertrykte og utstøtte i eget land
- Solidaritet med folk i andre deler av verden
- Solidaritet med framtidige generasjoner.
Ã…rets valg er et historisk valg
Det er flere grunner til det. Miljøpartiet De Grønne er et frisk pust i partifloraen i Norge og har hatt en enorm vekst de siste årene; vi har flerdoblet antall lokallag og medlemmer.
Ved årets valg har man mulighet å stemme ordentlig grønt med 70 lister. Vi har lister i alle fylker og i flere kommuner enn noen gang.
Det er et faktum at de andre som mener de er miljøpartier ikke har klart å levere resultater. Dette siden de ikke prioriterer en helhetlig miljøpolitikk som legger til rette en politisk endring som gir et godt samspill for naturen og mennesker.
Det er dette som er hovedgrunnen til at partiet vårt har en slik tilstrømming av nye medlemmer, hvor flere av disse har vært aktive i andre partier eller politiske organisasjoner.
Den siste grunnen til at dette blir et historisk valg, kommer av den tragiske høyreekstreme terrorismen som Norge igjen har opplevd i Oslo og ved Utøya den 22/7. Dette kan føre til at demokratiet styrker seg, ved at det blir rekordstor valgoppslutning.
Miljøpartiet De Grønne vil motvirke ekstremisme ved å aktivisere folkemeningen og øke det demokratiske miljøet ved større åpenhet i forvaltningen og flere folkeavstemninger.
Disse kan du stemme på i år
Oversikt over alle våre valgkandidater til kommunestyret som stiller opp for at Tromsø skal bli en bedre kommune finner  du nedenfor:
Dette skal vi jobbe for de neste fire årene
Eller støtte oss som passivt medlem?

