Lobbyistene for oljeboring i Lofoten, Vesterålen og Senja håper nok at folk iløpet av sommermånedene glemmer katastrofen i Mexicogulfen og at oljemotstanden sløves. Som et bevis på det motsatte legger Miljøpartiet De Grønne ferien til vakre Lofoten i forbindelse med Folkefest mot oljeboring 7. august!
Du finner program for selve folkefesten, i regi av Naturvernforbundet, her: http://naturvernforbundet.no/folkefest-mot-oljeboring/folkefest-mot-oljeboring-article16075-1365.html
MDG tar klimatoget oppover!
Se http://www.mdg.no/arrangementer/gr%C3%B8nn-sommerleir-i-lofoten/ . Miljøpartiet reiser i samlet tropp oppover fra Oslo torsdag 5. august.
NB: Det kan lønne seg å sjekke per telefon til Torghatten om nøyaktig avgangstid for båt til- og fra Svolvær.
GRØNN SOMMERLEIR
8 – 11. august vil vi som et spesielt tilbud til Miljøpartister arrangere Grønn Sommerleir i Lofoten! Trykk på linken under for mer informasjon.
http://www.mdg.no/arrangementer/gr%C3%B8nn-sommerleir-i-lofoten/
GOD SOMMER!
Tog: http://www.nsb.no/
Båt: http://www.torghatten-nord.no/
NB. Det kan lønne seg å sjekke per telefon til Torghatten om nøyaktig avgangstid for båt til – fra Svolvær.

